توسعه فردی

18 عادت مهم که باید آن ها را در خود بسازید (قسمت1)


ما ایجاد کننده عادت ها هستیم. هر آنچه فکر می کنیم ، می گوییم و انجام می دهیم نتیجه عادت های عمیق و فرو رفته ما در طول سالها و سالها رفتارهای مکررانه ای است که در ذهن ما نقش بسته است.

همین عادات یا به پیشبرد ما کمک می کند و یا مانع پیشرفت ما در زندگی می شود. در واقع ، وضعیت و کیفیت زندگی ما در حال حاضر بازتاب مستقیم عادات روزمره ما است. عادت ها بخشی غیر قابل انکار از زندگی هستند. آنها بخشی جدایی ناپذیر از روانشناسی رفتاری اساسی هستند که جهت زندگی ما را شکل می دهد. آنها به قدری جدایی ناپذیر هستند که در یک مطالعه مشخص شد تقریباً 45 درصد از هر کاری که روزانه انجام می دهیم توسط عادت های ما پیش می رود.

جدا شدن از عادت های بد و جایگزینی آنها با عادت های خوب به هیچ وجه کار ساده ای نیست. برای غلبه بر عادت های بد و جایگزینی آن ها به اراده و تعهدی تزلزل ناپذیر نیاز هست.


18 عادت مهم و ضروری برای یک فرد موفق

1- تمرکز برآنچه داریم

ما زمان زیادی را غرق در مشکلات خود می گذرانیم. اما مشکلات نیز نشانه زندگی است و تا زمانی که زندگی می کنیم مشکلات هم هستند.

اگر می خواهید تمرکز خود را از مشکلات خود دور کنید ، باید قدردان داشته های خود باشید. شکرگذاری توجه ما را از آنچه که نداریم به سمت آنچه که داریم سوق می دهد و باعث ایجاد شادی و خوشحالی می شود و در نتیجه بهره وری فعالیت های ما بالاتر می رود.

2- خنده بهترین درمان است … بخندید


مطالعات تایید کرده است که افرادی که می خندند در زندگی خوشبخت ترند. این یکی از بهترین عادت ها است که به شما امکان می دهد آرامش روحی ، ذهنی و معنوی خود را در طول زمان پیدا کنید.

وقتی اخم می کنیم و یا کارهای دیگری را انجام می دهیم که حس افسردگی و ناراحتی را به وجود می آورند ، ذهن ما این نشانه ها را می گیرد و با آنها می دود و درگیری های بیهوده به وجود می آورد.

3- روز خود را با یک صبحانه سالم شروع کنید.

صبحانه قسمت مهمی از زندگی است. با این حال ، بیشتر مردم هر روز صبحانه را حذف می کنند و یا صبحانه سالمی نمی خورند.

اگر در موفقیت جدی هستید ، هر روز صبح یک صبحانه سالم بخورید. ضرب المثل اسپانیایی

4- هر روز یک لیوان بزرگ آب با لیمو

یک عادت که فواید بی نظیری برای سلامتی دارد نوشیدن یک لیوان بزرگ آب با لیمو است. لیمو منبع طبیعی ویتامین C است ، اما فواید دیگری نیز برای سلامتی دارد، از جمله کمک به هضم غذا ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، همراه با پاکسازی و آبرسانی به بدن.

آب به خودی خود نیز یک روش مهم برای دفع سموم از سیستم شما در اوایل صبح هنگام بیدار شدن از خواب است. در نهایت ، با گذشت زمان ، این امر به مواردی مانند کاهش وزن ، کاهش هرگونه التهاب و افزایش کلی انرژی نیز کمک می کند.

5- هر روز ورزش کنید

یکی از بهترین عادت های مطلق در زندگی ، ورزش روزانه است. ورزش روزانه در مورد وزنه برداری سنگین یا دویدن در ماراتن نیست. بلکه در مورد انجام فعالیت های هوازی برای اکسیژن رسانی به خون و تقویت اندورفین در بدن است.

با شروع این عادت نه تنها از نظر جسمی احساس بهتری خواهید داشت ، بلکه احساس انگیزه بیشتری نیز خواهید داشت و از نظر احساسی نیز از سلامت بیشتری برخوردار خواهید بود. ورزش باعث آزاد شدن دوپامین ، اکسی توسین و سروتونین در سیستم می شود و تقریباً بدون استفاده از هیچ دارویی سرخوشی می بخشد.

قسمت دوم را از اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا