توسعه فردی

18 عادت مهم که باید آن ها را در خود بسازید (قسمت2)

قسمت اول را از اینجا بخوانید.

18 عادت مهم و ضروری برای یک فرد موفق

6- هر روز 10,000 قدم پیاده روی کنید

بیشتر مردم در مورد مزایای پیاده روی در روز شنیده اند. اما خیلی از افراد به آن اهمیتی نمی دهند. این عادت واحد راهی عالی برای حل راه های کم تحرکی ما است.

تا جایی که می توانید از دفتر دورتر پارک کنید یا از پله ها استفاده کنید.

7- زمان خود را به خوبی مدیریت کنید.

یک عادت اساسی برای موفقیت در هر چیزی در زندگی ، مدیریت زمان موثر است. اینکه چقدر خوب وقتتان را مدیریت می کنید ، چیزهای زیادی در مورد آنچه می توانید بدست آورید را مدیریت می کنید. و با توجه به اینکه همه ما در این دنیا زمان یکسانی داریم ، نحوه استفاده از این منبع ، توانایی شما را برای موفقیت حکم می کند.

یک سیستم خوب برای مدیریت وقت خود پیدا کنید و آن را پیاده سازی کنید. انجام این کار پیچیده نیست ، اما به تلاش آگاهانه و مداوم نیاز دارد. با این حال ، به محض اینکه این عادت در برنامه روزمره شما ثابت شد ، تقریباً همه چیز ممکن است ، و هیچ هدفی برای رسیدن به آن خیلی بزرگ نخواهد بود.

8- اهداف روزانه داشته باشید

بیشتر مردم اهداف دارند.همه ما در یک جهت یا جهتی خاص حرکت می کنیم. با این حال ، اگرچه اهداف بلند مدت به ما جهت می دهند ، اما اهداف روزانه ای که تعیین می کنیم به ما امکان می دهد نقاط عطف کوتاه مدت ایجاد کنیم که برای موفقیت ما ضروری است.

اهداف بلند مدت حتی در بهترین شرایط ممکن است طاقت فرسا به نظر برسند. اما تعیین اهادف روزانه ، می توانید با تمرکز بر سناریوهای کوتاه مدت یک روزه ، به دستاورد های بزرگی برسید.

9- یادگیری را متوقف نکنید.

هر روز چیز جدیدی یاد بگیرید. متعهد به یادگیری و بهبود زندگی خود باشید ، چه با کسب مهارت های جدید و چه با افزایش مهارت های موجود که قبلاً داشته اید. از زبانهای خارجی گرفته تا برنامه های نرم افزاری ، باید هر روز زمان کمی را برای اختصاص دادن به این عادت اختصاص دهید.

تصمیم بگیرید از طریق یک دوره آنلاین ، کتاب صوتی ، پست وبلاگ ، آموزش ویدئویی یا روش های دیگر چیز جدیدی یاد بگیرید ، اهمیت پیاده سازی این عادت از اهمیت بالایی برخوردار است. چیزی را پیدا کنید که ارزش یادگیری دارد و هر روز فقط کمی از آن را انجام دهید.

10- مرتب باشید

به هم ریختگی باعث از بین رفتن تمرکز می شود. وقتی زندگی ما نامنظم و در وضعیت نابسامانی است ، تمرکز روی اهدافمان دشوار است. برای سازماندهی منزل و محل کار خود وقت بگذارید و هر روز فقط برای انجام این عادت کمی تلاش کنید. یک کشو بردارید و آن را مرتب کنید ، یا یک گوشه منزوی از خانه خود یا حتی یک کابینت در دفتر خود ترتیب دهید.

11- زود بخوابید و زود بیدار شوید

ساعات اولیه صبح زمانی برای تأمل مسالمت آمیز و بهره وری فراوان است ، جایی که جهان هنوز در خواب است و به شما امکان می دهد با تمام وجود روی اهداف بلند مدت خود تمرکز کنید. هر کسی که از هر نظر جدی در موفقیت باشد می داند که بیدار شدن زود هنگام مهم است.

حتی اگر فرد صبحگاهی نیستید ، از تغییرات تدریجی در برنامه روزانه خود استفاده کنید تا زودتر و زودتر بیدار شوید. با تنظیم ساعت زنگ دار خود در هفته اول 15 دقیقه ، در هفته بعد 15 دقیقه و غیره شروع کنید.

12- برای دیگران وقت بگذارید

در تلاش برای دستیابی به موفقیت ، ما غالباً دیگران را فراموش می کنیم. ما نمی توانیم چیزی ارزشمند برای همسر ، زن یا کودک خود فراهم کنیم. این در مورد اهدای پول نیست. این مربوط به وقت شما است ، که بسیار با ارزش تر از پول است.

همچنین کمک می کند تا تمرکز خود را از حالت کمبود به حالت فراوانی تغییر دهید. ما تمایل داریم زمان زیادی را غرق در نگرانی و اضطراب صرف کنیم. اما ، وقتی عادت کمک به دیگران را به خدمت می گیرید ، با درک ضرورت کمک به دیگران می توانید به راحتی نگرانی های شخصی و حتی مشکلات خود را برطرف کنید.

قسمت سوم را از اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا