توسعه فردی

18 عادت مهم که باید آن ها را در خود بسازید (قسمت3)

قسمت دوم را از اینجا بخوانید.

18 عادت مهم و ضروری برای یک فرد موفق

13- الهام بگیرید

اغلب انگیزه داشتن برای مدت زمان طولانی دشوار است. وقتی اتفاقاتی در زندگی بوجود می آیند که ما را از مسیر عقب می اندازند ، از اهداف خود دلسرد و منصرف می شویم. اما یکی از بهترین راه های مطلوب برای ایجاد انگیزه در زندگی ، الهام گرفتن روزانه از خودتان است.

فیلم های الهام بخش را تماشا کنید و از داستان های دیگران که به آرزوهای خود رسیده اند الهام بگیرید. آنتونی رابینز این را “ساعت قدرت” خود می نامد ، اما شما می توانید به اندازه نیاز یا زمان کمتری برای این کار وقت بگذارید. الهام ، مسیر دستیابی به موفقیت است زیرا آنچه ذهن می تواند تصور کند ، می تواند به آن دست یابد.

14- برنامه ریزی کنید و به آن پایبند باشید

داشتن یک برنامه در طول تاریخ برای هر فرد موفق ضروری است. بدون داشتن برنامه ، ما اغلب در تحقق اهداف خود موفق نیستیم. اما وقتی به برنامه ای پایبند باشید و پیشرفت خود را پیگیری کنید ، در این مسیر تغییراتی ایجاد کنید ، و تسلیم نشوید می توانید در نهایت به اهداف خود برسید.

15- مثبت اندیش باشید

به هر چیزی فکر کنیم آن را جذب می کنیم . وقتی منفی فکر می کنیم ، فکرهای منفی را در خود نگه می داریم ، چیزهای منفی را به زندگی خود جذب می کنیم. وقتی مثبت فکر می کنیم چیزهای مثبت را جذب می کنیم. دائماً مثبت ماندن دشوار است و غالباً تمایل طبیعی ماست که درمورد چیزها منفی فکر کنیم. با این حال ، مثبت اندیشی یکی از مطمئن ترین مسیرهای دستیابی به اهداف شما است. از افرادی که در توانایی های شما شک دارند چشم پوشی کنید و چیزهایی را که دوست دارید دنبال کنید. مثبت فکر کنید تا اتفاقات خوب شروع شود.

16- برای خودتان وقت بگذارید

یکی از عادت هایی که بسیاری از ما قادر به اجرای آن در زندگی خود نیستیم لذت بردن از تفریحات و استراحت خودمان است. هر روز یک کار کوچک انجام دهید که عاشق آن هستید. این همیشه در مورد موفقیت و موفقیت نیست. با انجام یک کار کوچک که عاشق آن هستید ، در واقع آرامش را القا می کنید و مرکز خود را دوباره متمرکز می کنید. چه به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید یا چه در پارک قدم بزنید یا چه در جاده مورد علاقه خود رانندگی کنید یا یک فیلم تماشا کنید یا هر چیز دیگری برای این موضوع.

مطمئن شوید که همیشه مدتی را برای خود در طی روز اختصاص می دهید.

17- مطالعه کنید

خواه رمان ، کتاب غیر داستانی یا هر چیز دیگری بخوانید ، برای خواندن چیزی وقت بگذارید. خواندن یک عادت مهم برای پیشرفت در زندگی است و شما نباید همیشه به کتاب های صوتی یا فیلم ها اعتماد کنید.

خواندن می تواند به شما کمک کند دنیاهای جدید ، ایده ها یا روش های انجام کارهایی را که ممکن است قبلاً در مورد آنها نمی دانید کشف کنید. همچنین این یک روش عالی برای آموزش خود یا سرگرمی در هر لحظه است.

18- برای خواب خود ارزش قائل باشید.

گرچه بیدار شدن از خواب هر روز مهم است ، اما استراحت کافی نیز ضروری است. یافتن این تعادل ظریف ممکن است دشوار باشد ، به خصوص اگر فرزند ، دو شغل و سایر تعهدات داشته باشید. با این حال ، اگر به اندازه کافی به سلامت جسمی خود اهمیت دهید ، همراه با موفقیت آینده خود ، هر شب حداقل به شش تا هشت ساعت خواب بی وقفه نیاز خواهید داشت.

اگر در به خواب رفتن مشکل دارید ، نگران نباشید که قهوه یا الکل را خیلی نزدیک به زمان خواب ننوشید. همچنین اگر بیش از حد قند می خورید خوابیدن در یک ساعت مناسب مشکل خواهد بود. این موارد را از برنامه عادی خود خارج کنید تا شب بتوانید استراحت کافی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا