افراد موفقزندگی نامه

زندگی نامه وارن بافت؛ از فروش آدامس تا کمپانی اپل

اگر شما هم ازآن دسته افرادی است که دوست دارید وارد دنیای کارآفرینی و تجارت شوید احتمالا برای یک بار هم که شده نام وارن بافت را شنیده اید.

زندگی نامه وارن بافت

وارن ادوارد بافت در 30 اوت 1930 در اوماهای ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. وارن تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان رزهیل در شهر اوماها آغاز کرد . پدرش هاوارد ، تاجر و سیاست مدار بود که در سال 1942 در انتخابات کنگره آمریکا پیروز شد. و به همین دلیل خانواده بافت به واشنگتن دی سی نقل مکان کردند و او دوران راهنمایی در مدرسه آلیس دیل ادامه داد و در 16 سالگی از دبیرستان وودرو ویلسون فارغ التحصیل شد.

تحصیلات

بافت دانش آموخته رشته مدیریت از داشنگاه پنسیلوانیا و نبراسکا است.

او در 20 سالگی تحصیلات کارشناسی را به پایان رساند و با درآمد ده هزاری دلاری دوران کودکی اش از دانشگاه فارغ التحصیل شد.

او در سال 1951 مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد را از دانشگاه کلمبیا و با استادی بنجامین گرام استاد بزرگ اقتصاد دریافت کرد و پس از آن تحصیلاتش را در موسسه مالی نیویورک ادامه داد.

شروع تجارت

وارن بافت کار را از11 سالگی شروع کرد . او آدامس ، نوشابه کوکاکولا و مجلات هفتگی می فروخت و در مغازه پدربزرگش نیز کار می کرد.

زندگی نامه وارن بافت

در همان 11 سالگی 3 سهم شرکت سایتز سرویس را به قیمت 37 دلار خرید . پس از گذشت مدتی قیمت سهم ها به 27 دلار کاهش پیدا کرد . او صبر کرد وتوانست سهام را به قیمت 41 دلار بفروشد ؛ ولی سیر صعودی سهام شرکت سایتز سرویس ادامه یافت و به 500 دلار رسید . این تجربه به یکی از بزرگترین درس های سرمایه گذاری وارن بافت تبدیل شد.

دارایی وارن بافت

وارن هم اکنون با سرمایه بیش از 87 میلیلار دلار به عنوان یکی از 10 چهره ثروتمند جهان شناخته می شود.

او مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی است و مالکیت شرکت های کایگو ، دیری ، کوئین ، هاینز ، ماری اینکوپورتید را در اختیار دارد.

او همچنین از سهام داران بزرگ شرکت های اپل ، جنرال الکتریک ، گلدمن ساکس ، ولزفارکو ، کوکاکولا ، پپسی ، آمریکن اکسپرس ، آی بی ام و بنگ آو آمریکاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا