توسعه فردی

7 روش برای افزایش بهره وری

احتمالا برای شما هم پیش آمده که نتواستید کار خود را در موعد مناسب به پایان برسانید و یا هنگام کار حواس تان پرت شده و نتواستید از وقت خود به خوبی استفاده کنید.

اگر برای شما هم این مشکلات پیش آمده توصیه می کنم راهکار های زیر را بخوانید و از ان ها استفاده کنید و خود را از شر این مشکلات خلاص کنید.

راهکار های افزایش بهره وری

1- راحت باشید

زمانی که می خواهید کار کنید و به نتیجه خوبی برسید باید تمام تمرکز خود را روی کار بگذارید ، برای این کار لازم است که راحت باشید ؛ یعنی لباس راحت بپوشید ، صندلی راحت و….

اگر لباس ، صندلی یا … شما راحت نباشد تمرکز شما به جای کار روی آن ها خواهد بود و به احتمال زیاد شما به نتیجه نهایی دلخواه خود نخواهید رسید.

2- کاستن از حواس پرتی ها

احتمالا وقتی کار مهمی دارید گئش شما زنگ می خورد یا برای شما پیامک می آید یا هنگام کار همکار تان ، شما را به یک گپ کوچک دعوت می کند. این حواس پرتی ها قاتل انگیزه و بهره وری شما است و تمرکز شما را هم نابود می کند ؛ سی کنید از حواس پرتی ها دوری کنید.

3- برنامه مشخص داشته باشید

برای خود برنامه از پیش تعیین شده داشته باشید ، اینگونه مشخص می شود که چه نتایجی می خواهید و ذهن خود را برای آن آماده می کند و این می تواند به دستیابی به نتیجه کمک کند.

4- فقط روی یک کار متمرکز شوید

انجام دادن چندین کار به صورت همزمان نه تنها برای سلامتی مغز شما خطرناک است بلکه باعث کاهش بهره وری تا 40 درصد می شود و از بازدهی کار شما می کاهد و در نتیجه به هدف دلخواه نمی رسید.

5- روی نتیجه ها تمرکز کنید

نتیجه یکی از اصلی ترین معیار های سنجش کیفیت فعالیت و کار شماست.

هدف و نتیجه خود را از فعالیتی که انجام می دهید مشخص کنید اینگونه حرکت در مسیر و کار برای شما لذت بخش تر خواهد بود و طبعا بازدهی و بهره وری خوب یخواهید داشت.

6- برای فعالیت های خود زمان پایان در نظر بگیرید

مثلا میزان ساعت برای این فعالیت را مشخص کنید یا مثلا بر روی تقویم علامت بزنید تا چه روزی می خواهید این فعالیت به نتیجه برسانید ؛ اینگونه احتمال بیشتری دارد که آن را کار به پایان برسانید.

7- میزان کار و بازدهی خود را بسنجید

در پایان روز میزان فعالیت و نتیجه حاصل از آن را ( مثلا بر حسب درصد ) بسنجید و با روز قبل مقایسه کنید ، مشکلات خود را پیدا کنید و آن را حل کنید.

5 راهکار ویژه برای مدیریت زمان

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا